Nad morze

Nad wieloma morzami na całym świecie powstało w ciągu ostatniej dekady naprawdę mnóstwo wspaniałych ośrodków wypoczynkowych, mających na celu głównie poprawę zdrowia, prowadzących skuteczne terapie rehabilitacyjne, jak również wiele ośrodków tak zwanej odnowy biologicznej, posiadających w swojej ofercie wiele ciekawych zabiegów upiększających, nawilżających, odbudowujących i tym podobnych.

Powietrze nadmorskie jest bardzo kojące, bardzo dobrze wpływa na nasze drogi oddechowe, na skórę, na dodatek w każdym sezonie, zarówno letnim jak i zimowym. Powietrze nadmorskie dobrze wpływa również na nasze samopoczucie. Bardzo wiele dobroczynnych dla naszego zdrowia minerałów rozpuszczonych w nadmorskim powietrzu wspomaga również działanie różnego rodzaju terapii, rehabilitacji, zabiegów. Nadmorskie widoki poza tym doskonale działają na nasz zmysł smaku, powodują dużo większe uwrażliwienie na piękno natury.

Bardzo wielu lekarzy, zarówno osobom starszym jak i bardzo młodym, którym zdarza się często chorować na górne drogi oddechowe, zaleca częste wycieczki nad morze, nie ważne w jakim regionie świata, albo też na przykład zapisuje specjalne turnusy w sanatoriach nadmorskich. Dzięki pobycie w sanatorium w szybkim tempie się odpręzymy i "naładujemy baterie" na kolejne jesienne i zimowe miesiące. Nad morzem, zwłaszcza wiosną i późną jesienią oraz zimą następuje największe nagromadzenie, największe stężenie w powietrzu jonów dobroczynnych pierwiastków, których wdychanie powoduje naprawdę dobre skutki dla naszego organizmu. Wiele osób, które właśnie ze względów zdrowotnych, na stałe przeprowadziły się nad morze, na zawsze pozbyło się dolegliwości.